Debata na temat algorytmu Facebooka – jak dostać się do kanału informacyjnego fanów

Oczywiście ten algorytm jest niezwykle tajny, ale istnieje kilka bardzo powszechnych teorii na temat tego, w jaki sposób możesz ulepszyć swoją kampanię marketingową na Facebooku, aby zapewnić, że Twoje posty trafią do kanału informacyjnego fanów i rzucą Twoją firmę w pozytywne światło.

Oto kilka wskazówek:

Nie przesadzaj.

Możesz założyć, że im więcej treści tworzysz i udostępniasz high league właściciel na swojej stronie, tym więcej postów będzie widocznych w kanałach wiadomości Twoich fanów. To jest źle.

Ta taktyka może przynieść odwrotny skutek, zwłaszcza jeśli masz niską „liczbę polubień”. Zbyt częste publikowanie powoduje również, że Twoi fani tracą polubienie strony. Kluczem jest publikowanie wysokiej jakości treści, które mogą stać się wirusowe lub otrzymywać wysokie opinie użytkowników. Posiadanie wielu postów z niskimi opiniami użytkowników zmniejszy szanse Twojej strony na dostanie się do kanałów aktualności Twoich fanów.

Jako prostą praktyczną zasadę lubię ograniczać codzienną zawartość strony do jednego lub dwóch postów, które moim zdaniem będą miały wysoki wskaźnik zaangażowania. Na przykład ludziom się to spodoba, skomentuje, udostępni lub wyświetli. Facebook może określić, czy Twoje treści są angażowane i uważa się, że jest to duża część algorytmu Facebooka.

Różnicuj treści multimedialn

Jeśli Twoje posty zawierają zdjęcia, filmy i ankiety, zyskasz większe zaangażowanie. Inną strategią jest publikowanie gorących lub kontrowersyjnych tematów w ankiecie, co wywołuje wiele komentarzy.

Istnieje również teoria, że ​​komentarz ma większą wartość w algorytmie Facebooka niż polubienie. Dlatego więcej komentarzy zapewni Ci większą widoczność w kanałach informacyjnych innych osób. Jeśli publikujesz kontrowersyjny temat lub w większości przypadków prostą ankietę, lepiej pozostać neutralnym i pozwolić swoim użytkownikom i fanom głosować i komentować między sobą.